péntek, május 20, 2005

The Ukulele Orchestra of Great Britain - The Secret of Life ***
Longman Rec, oct 2003

Antiphon
Only You
Hard to Handle
Miss Dynamitee
Leaning on a Lampost
The Stage
Wonderful Land
You talk about my drinking
MacArthur's Park
Le Freak
Je T'aime
The Secret of Life

Ukulelén azért jó megtanulni játszani, mert bármit kezdesz rajta plöntyögni, az egyszerűen annyira nevetséges, hogy nem lehet elrontani. Igaz, a nagysikerű Tokyo Ukulele Afternoon által interpretált szignálunknál jobbat sem lehet találni.

A brit zenekar a japán barátainknál kevésbé ragaszkodik a fapados hangzáshoz. Inkább basszust raknak alá, és itt marad alul a versenyben. Vicces lemez, jéé, ez a Le Freak, az meg a Zsötem, meg a bugis Hard to handle, kár, hogy kicsit olyan, mint a Mambo Kurt: huszadjára nem lehet ugyanazokon a poénokon röhögni, hacsak nincs valaki a társaságban, aki még nem hallotta.
Slyde - We love it ****
Fingerlickin, apr 2005

We love it
Right On

A Slydeot nagyon szeretem, mondhatni megőrülök a Slippedy Slideért, ez a lemezük meg egyenesági leszármazott. Semmi más vagy újabb nincs benne, de így is falhozvágós. Breakbeat a javából, az egyik diszkócibb, a másik zúzább, rendes munkát végeztek, végülis a breakbeaten belül is egyre nehezebb a forradalom. Related: Soul of Man, Krafty Kuts.
Szigeti Csaba - Jégkirálynő *
Szigeti Csaba, 2004

Jégkirálynő
Hinned kell nekem

Apropó Eurovízió: Ugye, mindenki emlékszik az 1995-ös dublini fesztivál magyar jelöltjére? Nem? Igen? Ugye, hogy nem? Pedig huszonkettedik lett, ami jobb eredmény, mint két évvel később Charlie elért!

A honlap átböngészése után kideürlt, hogy Csaba 1989-ben NSZK-ba disszidált stúdióénekesnek, ahonnan 1992-ben visszajött. Itthon is terítette az akkordokat a szintetizátorján Jimmynek, Hónaljmirigynek és Csuka Mónikának, aztán 1995-ben, amikor a fesztiváldalt rögzítették, a Kisbüdös Kocsmában oly jól sikerült a fröccsözés Horváth "Charliedalíró" Attilával és a séró-példakép Balázs Fecóval, hogy végülis őt küldték el a dallal Dublinba, ahol jól érezte magát. És nagyjából ennyi is.

Tavalyi maxijáról szóljon George Michael Flawless c meleghimnuszának magyar nyelvű plágiuma, valamint egy kacatszámra gyártott romantikus ballada, aminek elején kiválóan lehet mormogni berivájtosan azt, hogy hejjbébi!

Helyreigazítás

Az izborn blog félreértelmezésre adott okot, amikor azt írta, hogy Szigeti Csaba az NSZK-ba disszidált. Szigeti Csaba a valóságban ösztöndíjat nyert, így tanulhatott külföldön. Nem a valóságot tükrözi az az írói túlzásnak szánt kép sem, miszerint a Kisbüdös kocsmában fröccsözés során szerezte magának meg azt a lehetőséget, hogy az 1995-ös dublini eurovíziós dalfesztiválon képviselje hazánkat.

A szerkesztőség ezúton megköveti mindazokat, akik komoly tényfeltáró újságírásnak veszik a személyes blogban véleményként leírtakat.
Eurovíziós Dalfesztivál, 2005
Magyar Televízió, 1.csatorna
2005.május 19.

Wig Wam (Norvégia) - In my dreams
Luminita (Románia) - Let me try
Nox (Magyarország) - Spin World
Geir Rönning (Finnország) - Why
Martin (Macedónia) - Make my day
Marian (Andorra) - La mirada interior
Vanilla Ninja (Svájc) - Cool Vibes

Fárasztó nap és egy jó adag tepsis csirkemell után vágtam magam a kanapéra, agylazító szórakozást, vígjátékot, habkönnyű desszertet, esetleg politikai tóksót vágyva (és most nem a Fábryt), de nem egy ilyen gyomrozós élményt! Az is igaz, hogy átkapcsolhattam volna, de az élmény annyira szuggesztív volt, mint amikor Glória bojtos szemüvegben olvas fel egy bioterapeuta könyvéből a Zenit TV Egészségmagazinjában, egy 1992-es IKEÁs kiárusításon vásárolt, művirágokkal tarkított BLÜNDTHARS paraván előtt, a rattaban ülve.

Itt csiribiri díszlettel, fényekkel, videóval próbálták azt az élményt eladni, ami már a Zenebutik bejátszásai közt is ciki volt már a nyolcvanas években is. Könyörgöm, miért kell nekünk ez a fesztivál? Mire jó? Ki az, aki abban hisz, hogy az Abba: Waterlooja előtt és után bármi jelentőssége lenne az Eurovíziós Dalfesztiválnak? Jó, a szocializmusból kilábalva klafa volt nézni, ahogyan Friderika megelőzi a nyugatnémeteket, de már akkor is sejtettük, hogy ez a verseny csak az önbizalomhiányt so-called tehetséggel kompenzálni kívánó kis nemzeteknek buli, mint például a magyaroknak, románoknak, szlovákoknak, macedónoknak vagy észteknek. Hogy itt van még esély. Magyar (román, szlovák etc) Sztár Nyugaton.

A norvégeknél kapcosltam be, akik a Darknesst és a Scissor Sisterst próbálták egy fedél alá hozni, állítólag sokkoló produkciójukkal. Elhiszem, hogy a Karel Gott-rajongó zsűri nem látta még a Rocky Horror Picture Showt, szívükhöz nyúltak, hogy hosszúhajú, hevimetált énekel ez a nővagyférfi. De ez csak egy erős koppintása volt eredeti tehetségeknek, engem nem vertek át. Mondjuk, a többi produkció "fényében" ez tényleg kimagasló teljesítményként hatott.

A román Luminitáról, korát fiatalos háttértáncosokkal leplezni próbáló finn Geir Rönningről ugyanazt lehet mondani: a nyolcvanas évek végén mély gödörbe, bőséges földdel elhantolt italodiscót ásták ki, némi kilencvenes rave hangzással, rettentő siófoki strandcikk-árus fílinget idézve. A szöveg nagyjából a "Tell me Why/Give me one more Try/Say Goodbye" univerzumban ki is merült, bármely bullshit generátorral megírható: nyilvánvalóan eredeti nyelven nem lehetett előadni. (Kételkednék, hogy az eredetiben több jelentés lenne)

A Noxot mindenki ismeri. Aki tudja, hogy miféle értéket képviselnek, írja meg már nekem izborn kukac gmail pont com! De ha valaki azzal érvelne, hgy elektronikust ötvözi a népzenével, az először az Anima holdjárós lemezét hallgassa már meg, és utána forduljon magába egy óráig. Szerintem csak a céllövöldés popdiszkót hozták össze a bebaszott menyasszonytánccal, aminek mindig hányás a vége.

A macedón Martin is pont ebben utazott, Andorrából egy visító vén picsát sikerült küldeni. A svájci Vanilla Ninja producerének meg senki sem szólt, hogy a négyes lánybandák kora leáldozott, csak a Bravómatricákon léteznek már. Mégha hard rockba is próbálja burkolni őket, kilóg a patacipő: ezek a bigék tuti hogy pár éve zsepiszaggató balladákat nyöszörögtek.

NA itt aludtam be. Nem, nem és nem értem ezt a műfajt. Illetve borzasztó képzetem támadt: nemcsak hazánkban él az a divat, hogy a levitézlett popsztárok maguk után küldik csemetéiket vagy neveltjeiket (ld. Neoton Familia/Neo-Tones) és anyagilag megtámogatva ízlésterrorizálják a válogatni fáradt közvéleményt. Kultúralkaidás akarok lenni a döntőben.

kedd, május 17, 2005

White label shitz *

Elton John - Goodbye Yellow Brick Road (Soul Solution Club Mix)
Abba - Give Me Give Me (Breakbeat Mix)
Salt 'N' Pepa - Push It (2003 Remix)
Peter Gabriel - Sledgehammer (Bootleg Dub)
Depeche Mode - Strange Love (Strangefire Mix)
Plump Djs Vs Everything But The Girl - Wrong (Breakbeat Mashup Mix)
Peaches Vs The Kinks - You Really Got Me (Mashup Mix-Explicit)
Jaxon - Dirty (2004)
Michael Jackson vs Visage - Fade too Bad (2002)

Pénteken voltam a mókacsuka bootlegbulijában, gondoltam, megnézek párat. A bootleg acélcsillaga ugye két éve csillogott, tavaly rendesen rozsdásodott már a savas hányásoktól, (mondtam, hogy pezsgőre ne szívjál), idén pedig ritka a meglepő feldolgozás, mint juventus rádióban a djkrush. Ezek is jobbára egy kaptafa, főleg houseba hajló breakek, humortalan fércmunkák, meg ne vedd! (Talán a Depeche Mode még elmegy háromdeci vörös kettő deci kóla mellé/után.)
LCD Soundsystem ***
Capitol, Jan 2005

1. daft punk is playing at my house
2. too much love
3. tribulations
4. movement
5. never as tired as when i'm waking
6. on repeat
7. thrills
8. disco infiltrator
9. great release

Jó. Fasza. Idei lemez. Nem bánom, ha erre szeretne menni az elektronikus főcsapásirány. Housepunk, elektroflash. Kár, hogy két-három számon túl azért nem egy nagy durranás, de a disco infiltrator rendesen kárpótol mindenért.
Váradi café - Szerss még! *
BMG, apr 2005

1. Bemutatkozó
2. Szeress még!
3. Menj, mondd azt, hogy vége
4. Elfeledlek szép lassan téged
5. Elhagytam a hazámat
6. Hiába menekülsz
7. Egy csillagos éjszaka
8. Őrült álmodozás
9. Egész éjjel
10. Te vagy az a nő
11. Maradj meg nekem (Duett ifj. Váradi Gyuszival)
12. Utazzunk el
13. Cigányhimnusz
14. Minden egyes éjszaka
a. Minden egyes éjszaka
b. Ha meglátlak én
c. Jó cigány, az vagyok
15. Zárószám

bmg.hu > hazai előadók > jazz/világzene > váradi café

A latin-jazz-popzenét romás énekdallamokkal ötvöző zenekar ezúttal is fantasztikus slágerekkel kápráztat el mindenkit! A lemez dalai között megtalálható a "Hiába menekülsz" c. Karády-dal és Horváth Jenő örökzöldje, az "Elfelejtlek szép lassan téged" is!

Aha. Elegáns trendi kávézóban konyakoló cigányzenekar, óvatos, puha hangszínnel énekel nótákat jazzre erőszakolva. Pont azt veszik el, amiért az ember cigányzenét hallgatna. 'Faszkorbács' kategória.
DJ FRESH feat MC DARRISON - All That Jazz ****
V, apr 2005

"All That Jazz" (vocal mix)
"All That Jazz" (instumental mix)

Nem szoktam hanyattvágni magam d'n'b-től, de ez annyira nyári,annyira vidám, annyira klasszikus mókás laza dnb. Semmi terror, semmi bugylinyitogatás, egyszerü kis 160-as zakatolás, egy kis csemballóhangszín, meg egy rövid szótagú szavakat kiabáló MC. Ideális. Hol is az a rewindparty?
Quantic Soul Orchestra - Pushin On ****
Tru Thoughts, may 2005

Introducing... The Quantic Soul Orchestra
West Pier Getdown
Pushin' On with Alice Russell
That Goose On My Grave
Feelin' Good with Alice Russell
The Conspirator (Main Theme)
Hands Of My Love with Alice Russell
Hold On Tight with Alice Russell
Get A Move On
Paintings And Journeys
End Of The Road with Alice Russell

Itt az új QSO, feat hitsingle 'Tararaamm pararamm pararaaa' (aka Get a Move On). Akinek semmit nem mond az, hogy Quantic, vagy a Quantic Soul Orchestra, az nyugodtan lapozhat is.

Quantic Soul Orchestra Supporting De La Soul
Mean Fiddler Presents De La Soul with support from very special guests The Quantic Soul Orchestra. This Thursday and Saturday night only. Venue: The Forum, 9-17 Highgate Road, Kentish Town, London NW5 1JY. DETAILS: Doors 7pm Thursday / 8pm Saturday - ?18.50 Advance. Ticket Hotline (24 Hours): 0870 060 3777 // www.meanfiddler.com & www.seetickets.com
NZANGA & iZborn - Alfie
Tilos Rádió, 2005 május 15.

Csináltunk egy újabb hangjátékot, ezúttal a téma Alfie volt. Nem, nem a Jude Law-féle, hanem az igazi, érthetetlen cockney Michael Caine. Tele jazzel. Tudom, még az időgépes sincs fenn. Namajd a héten, Barci előtt.

péntek, május 13, 2005

Peter Licht - Heiterkeit

Ich liebe die Hasstiraden meines Schusters
wenn ich ihm was zum reparieren bring'
Ich liebe es wenn Pizzabäcker mich beleidigen
Ich liebe es wenn mich wer grillt
Ich liebe die Gesänge von Beamten
Ich liebe, liebe diesen Sing-Sang

Ich liebe es im Jammertal umher zu irren
Ich schätze es im Scheißeregen zu stehen
Ich liebe es wenn Motten meine Kleider mögen
Ich liebe es wenn man mir sagt, dass was nich' geht
Ich liebe Gespräche über Selbstmord
Ich liebe, liebe diesen Sing-Sang

Nur chamant muss es sein
und subtil muss es sein
und an Witz darf es nicht fehlen
und sexy soll es sein
und Esprit muss es haben
und Heiterkeit
und Heiterkeit

Ich schätze auch die großen Katastrophen
Ich liebe soziale Unterschiede
Ich liebe es wenn alle immer motzen
Ich liebe, liebe diesen Sing-Sang

Nur chamant muss es sein
und subtil muss es sein
und an Witz darf es nicht fehlen
und sexy soll es sein
und Esprit muss es haben
und Heiterkeit
und Heiterkeit
Télépopmusik - Angel Milk *****
EMI, mar 2005

1. Don't Look Back (Ft Angela Mccluskey)
2. Stop Running Away (Ft Deborah Anderson)
3. Anyway (Ft Mau)
4. Into Everything (Ft Deborah Anderson)
5. Love's Almighty (Ft Angela Mccluskey)
6. Last Train To Wherever (Ft Mau)
7. Brighton Beach (Ft Angela Mccluskey)
8. Close (Ft Deborah Anderson)
9. Swamp
10. Nothing Burning (Ft Angela Mccluskey)
11. Ambushed (Ft Deborah Anderson)
12. Hollywood On My Toothpaste (Ft Mau)
13. Tuesday (Ft Mau)
14. Another Day (Ft Mau)
15. 15 Minutes (Ft Mau)

Újra elővettem, két hónap után. Idén még nem volt jobb lemez ennél. Sőt, hosszú ideje semmi sem jobb ennél. Nincs jobb a Telepopmusik - Angel Milk című lemezénél.

I fly every morning for at least 15 mins or so. Sometime that dont wanna go. But she always says: hey dont be so lazy, fly! You know that's better for you when you fly. And she's right. She's always right. I always feel better after I fly. I fly every morning for at least 15 mins or so.
The Stars - Set Yourself On Fire ****
Arts and Crafts, mar 2005

1. Your Ex-Lover Is Dead
2. Set Yourself On Fire
3. Ageless Beauty
4. Reunion
5. Big Fight
6. What I'm Trying to Say
7. One More Night
8. Sleep Tonight
9. First Five Times
10. He Lied About Death
11. Celebration Guns
12. Soft Revolution
13. Calendar Girl

Ezért érdemes a Neonparádét hallgatni kedd esténként a Pararádióban. Ha a tököd tele van azzal, hogy önjelölt ragamuffinok terrorizálják a tilosban napközben kimaradt müsorokat, ha már badi italosdiszkója is sok és az összes lemezedet unod és másra vágynál. Például itt van ez a remek The Stars. Klasszikusan hozza az összes formát, amit egy The-vel kezdődő zenekartól vársz, sőt, van benne csaj, amitől picit lalipunás is, de nagyon keane is és mindvégig barátságos, szívmelengető, azonnal elrabol már az első számnál, végig ringat, megtalálod azt, amit egykor a pufban és kvimbiben szerettél, csakhát jöttek a kispálos tizenhatévesek. Annyira love so nice, hogy meg is néztem, ferenc kedveli-e őket. Igen. Már mióta.

Télen Montreal egy hideg, rideg hely. Az a fajta város, ahol le kell kaparni a könnyet az álladról, ha sírni kezdesz, ahol a szavak féltávon megfagynak, amint elhagyják a szájadat. A hideg gyűlölnivaló menyasszony - ha nem vigyázol, a elkap a combjaid közt és a szívedet jégbe zárja. A legtöbb, érzékeny ember ezért ilyenkor otthon ül, hogy ellensúlyozzák, vörös bort iszogatnak, felajzódnak és szeretkeznek. Van, aki kiszeret valakiből, van aki beleszeret és van, aki csak bealszik.

Múlt januárban, az éj közepén, amikor mindenki álmodott, a montreali Stars zenekar még hidegebb helyre menekült. Parkákba burkolták magukat, North Hatley felé vették az irányt és felgyújtották magukat. Míg a hó esett odakinn, a világ végén, a bebábozódott Stars lenyomott egy tengernyi rövidet, elszívott meg nem engedett dolgokat, aztán ordibáltak, nem-szólok-hozzádot játszottak, smároltak és az őrületbe kergették egymást. Majd májusban, mikor a világ ébredezni kezdett, visszatértek a kész anyaggal Montrealba.

csütörtök, május 12, 2005

Annie Nightingale Show 050121
BBC, Radio1, 21 jan 2005

Baobinga Feat. Control Z 'Falla' (Downbeat Productions)
Plump DJs 'Get Kinky' (Finger Lickin')
Sole Claw 'Smart Bomb' (Pure Phunk Recordings)
Peter Paul 'Runner' (2codes Recordings)
Evil Nine 'We have The Energy' (Marine Parade)...
és a többi break.

A breakbeat is alapvetően halott műfaj, de ha Annie Nightingale nyomja, akkor rögtön más lesz. Ő a hatvanéves breakDJ nőci, aki a beatmixet nem ismeri, de ha felteszi a Plump Djst, azonnal megmozdul minden tagom. Nem tudom, miért, de Annienek mindent elhiszek. Még azt is, hogy van új single a breakbeat lemezek között.
Alter Ego - Rocker (Újravesszük)
Skint, nov 2004

Christian J Remix
Earl Shilton remix
Eric Prydz Remix
Erol Alkan Re-Edit
Original Version
Plasticman remix
PoxyMusic's Tautology
Radio Edit
Rocker Stanton Warriors Instrumental Mix
Rocker Stanton Warriors Vocal Mix Ft Gappy Ranks
The Unknown Beatbox Version
Alter Ego Vs Garbage - Stupid Rocker
Wink´s Acid Rocker Interpretation

Na jó pár napja ez van benne a discmanben, és mindig ennél lyukadok ki. Egyszerűen kurvajó, no. Vicces, állati vicces. Mintha Flat Eric bőrszerkóban tépné a húrokat, nagyon ott van: minimál és humor és gitár és elektro. A rotációban főleg a metálos Earl Shilton, a klasszikus originál, a megavicces beatboxos, a táncparkettes ügyesdobos stantonvarriors meg a díjnyertes Christian J forog.
Ohm Guru Update

C1 Slide
C2 Heart and Soul

A második lemez első oldalát sokadjára kell feltennem. Mégiscsak van valami ebben a két számban. Valami nagyon van bennük. Csak a lemezt féltem, nem jó, ha ennyit játszom ezzel a kopott tűvel.

A Spityu-féle 'Csak úgy' szállítmányból

szerda, május 11, 2005

Ohm Guru - Echo ***
Varese/IRMA, jan 2003

1. Dolphins
2. Deep Dream Deep
3. Please Please Please, Let Me Get What I Want
4. Hotel Capri
5. I Wonder
6. Silent Movie
7. King of Clue
8. Slide
9. Heart and Soul
10. Luv + Pain
11. Uno
12. Jellygum
13. It's Piano Time

Otthon borozgató baráti társaságnak való muzsika, igazi kellemes háttérzene, meghangszerelve, dallamokkal. A nehéz duplatokból elő lehet emelni a fekete korongokat rejtő tasakokat, akkurátusan lekefélni a lemezjátszón pörgő lemezt, hogy mindenki lássa, hogy ez zene. Kár, hogy az IRMA tényleg nem arról híres, hogy minőségi vinilvágójuk lenne, így tényleg van benne némi Hungarotonos íz. Kár, hogy amikor nem énekelnek benne, helyette akármi is mehetne, annyira jellegtelen muzsika. Viszont, ha énekelnek, akkor az jó. Related: Hardkandy, de az jobb.

A Spityu-féle 'Csak úgy' szállítmányból
Allen & Eden - Dj Plays All Night *
Sukii Rec/IRMA, 2000

A1 Main Mix
B1 Philly Version
B2 Main Dub

Uhh, köszi. Az ilyen egyszerű houseokat szoktam áttekerni a roxyn. Már értem, miért nem ragaszkodott Spityu ezekhez a lemezekhez. Én azért megtartom, ki tudja, mikor keveredek olyan helyzetbe, hogy csak egy Allen&Eden maxival menthetem ki magam...

Tök rendben van, hogy ide parkoltál a fekete Merciddel a bicajútra, nem is bánom, hogy elémcsaptad az ajtódat! Meg milyen jól mutat az a nonfigcsi tetkó a bicepszeden, most látom! Ú, a szöszi csajod is egy bombázó a szilikonajkaival, nem ő volt a valóvilágban? Jaja, és ez az Allen & Eden képzeld, nekem is megvan otthon vinilen! Csak ne üss meg!

A Spityu-féle 'Csak úgy' szállítmányból
Pluton Kids - Another Take (love for me)***
Recoin Pause/IRMA, 2002

A1 Club Mix
A2 Blade Mix
B1 Ambient Mix
B2 Instrumental Club

Egy újabb kétpéldányos hajnali hármas négynegyed a javából. Töltelék lehetne, ha nem lenne ott az a Club mix: annyira brutális, hogy kajakra látod magad előtt a zuhanyrózsákból permetező vért. Zúz, totálisan primitív, mégis picit trükköz, de kiszámítható. Azért három perc múlva átkeverném. A Blade mix meg tiszta Jestofunk.

A Spityu-féle 'Csak úgy' szállítmányból
Terminalhead - Mind Of Your Own **
Kilowatt Recordings, 2002

Mind Of Your Own (Light's Vocal Mix)
Mind Of Your Own (Light's Dub Mix)

Ezt a vinilt is két példányban kaptam, és ezt sem lőném űrszondával a Naprendszeren túlra, a magasztos emberi kultúrát hirdetendő. Inkább rejteném betonba ágyazott időkapszulába, egy jó csomag mosolygós tabletta, egy ásványvizes flakon és egy neonszínű patacipő társaságában, mondván, nézzétek, alagútban rohangáló gyermekeim, szüleitek korosztálya (de apu nem!) ilyenekre mulatott fiatalkorában. Igaz, ez a prog hardhouse azt sem érdemli meg. Időkapszula helyett koporsót érdemel. Buta. Nagyon buta. (Persze azért van az a hely és idő amikor bejönne, nekem is.)

A Spityu-féle 'Csak úgy' szállítmányból
Fatliners - Sky ***
Kilowatt Recordings, dec 2002

Sky
Sky (ILS Remix)

Igazi promólemez, méghozzá rögtön két példányban, rendes DJCV-vel, amiből csak annyi maradt meg, hogy Fatliners aka Nick Muir a DJ Hype haverja. Két és fél éve csinálta ezt a lemezt; az átlag mindig jellemző korpecsét. Nuskool vagy breakbeat, kinek hogyan tetszik, tipikus partytöltelék, kiszámítható váltásokkal, forradalom legkisebb szikrája nélkül. ILSnek azért szerencsére megint sikerült valamit kihozni belőle, de valljuk be: buta nóta, egyszerű, mint egy Kozsó-refrén. Két húzós szám közti ízületmozgató, testcsavar-lazítónak viszont ideális.

A Spityu-féle 'Csak úgy' szállítmányból

kedd, május 10, 2005

Guru - Version 7.0: The Street Scriptures
7 Grand, jun 2005

1. No Time
2. False Prophets
3. Step In The Arena 2 (I'm Sayin') feat. Doo Wop
4. Don Status feat. Styles P
5. Hood Dreamin
6. Cave In
7. Surviviing The Game
8. Hall Of Fame
9. Talk To Me feat. Jaguar Wright
10. Too Dark 2 See
11. Power, Money And Influence feat. Jean Grae, Talib Kweli
12. Kingpin
13. Fa Keeps
14. Real Life feat. B Real
15. Feed The Hungry
16. Talkin' Loud And Frontin
17. Open House
18. I Gotta
19. What's My Life Like?

Apropó, Guru. Jön az új lemez, épp most. (Ugye, hogy a lepel alatt minden össze van kötve?) A Cave In és a Surviiving the Game alapján úgy tűnik, hogy Guru ezúttal hallgatott Solaarra, és az utcakölyköknek csinálta lemezét, a jazzereknek meg meghagyta az előző műveit. De azért mekkora tizes már Paul McCarteyt 45-ösön szemplerezni? :-) Erre is kiváncsi leszek, igazi, jó kis fini hiphop.
Nikka Costa - Til I Get to You ***
Virgin Records, 24 may 2005

Til I Get to You

Nem ütött úgy, mint az előző, 2001-es lemeze, és a Like a feather de azért megvan. Ott van. Jól van. Nikka Costa egy személyben Oláh Ibolya és Tóth Vera. Főleg az utóbbinak állnának jól az ilyen dalok, akár ez is. Tökösdögösen kell ordítani benne rollingsztonszos gitárok között. Bírom ezt a dalt, mégha a második percig elég unalmassá is válik, viszont utána úgy elszabadul a pokol, hogy nincs az a TVHíradós, aki bírná közvetíteni. Szeretettel várjuk az új nagylemezt, addig, akinek ez bejön, hallgassa Joss Stone első lemezét.
Guru's Jazzmatazz vol.1.
Capitol, may 1993

1. Introduction
2. Loungin' - Donald Byrd
3. When You're Near - N'Dea Davenport
4. Transit Ride
5. No Time to Play
6. Down to the Backstreets
7. Respectful Dedications
8. Take a Look (At Yourself) - Roy Ayers
9. Trust Me - N'Dea Davenport
10. Slicker Than Most
11. Bien, Le Mal
12. Sights in the City

Egyre többeknek van meg Guru Jazzmatazze. Ennek mindenki örül, a szövet legkülönbözőbb pontjain. A zene összeköt klisé igaz értelmet nyer. Nekem a Loungin a legkedvencebbem. És a tied?

vasárnap, május 08, 2005

iZborn - Mikiszkirimiksz
79min, 102MB mp3

Kovács Erzsi: Rejtély
Gálcsiki László: Mackódal
Kazal László: Telefonkönyv-polka
Felföldi Anikó: Suhan a vonat
Korda György: Nem vagyok ideges
Ákos Stefi: Csokoládé
Psota Irén és Márkus László: Cigaretta-dal
Ákos Stefi: Brazil
Satöbbi: Paris
Galla Miklós és Laár András: A nő kövér
GM49: Bélát itt ne keressétek
Z'Zi Labor: Mamamama
Z'Zi Labor: Nomen est Women
Sikátor: Peronoszpóra
Brody Janos: Nevet ne mondj / Kiskacsa
Halász Judit es a Fonográf: Luca babam
Body Magdi es az M7 egyuttes: Hova mesz
Kovacs Kati: Megtanitlak elni
Omega: Azt mondta az anyukám
Beatrice: Sánta Mária
Neoton Familia: Samson & Delila
Neoton Familia: Santa Maria
Beatrice: Gyere kislány, gyere (Titusz Mix)
Kovacs Kati es az LGT: Kek farmer
LGT: Mienk ez a cirkusz / Mindenki / Ezust nyar

Isoman elment, ezt kapta útravalóul.
Személyre szabva.
Le is minőségellenőriztük.
Letölthető.

péntek, május 06, 2005

Tanita Tikaram - Ancient Heart ****
Warner, 1988

1. Good Tradition
2. Cathedral Song
3. Sighing Innocents
4. I Love You
5. World Outside Your Window
6. For All These Years
7. Twist in My Sobriety
8. Poor Cow
9. He Likes the Sun
10. Valentine Heart
11. Preyed Upon

Hat-hét éve hallgattam utoljára Tanita Tikaramot, és akkor is főleg azt a türkizkéket, az 1996-ost. Tanita Tikaram a leszbikedvenc, a kéthangon tvisztinmáj szobrájitit éneklő indiánlány, mellén a trikó homorú, ja, fullgáz, mondhatod, de baromira tévedsz. Minden dalt végigdudorásztam, és a legrosszabb közülük a sláger. Mind csupa puha tapintat és hamisan énekelt igazság. Related artist: Suzanne Vega, Tracy Chapman. Sajnálom a kortárs tiniket, hogy nekik Natalie Imbruglia jut a női trubadúr szerepkörében.

..és NDK vinilen van meg!

csütörtök, május 05, 2005

Natalie Imbruglia - Counting Down the Days *
BMG, apr 2005

1. Starting Over
2. Shiver
3. Satisfied
4. Counting Down The Days
5. I Won't Be Lost
6. Slow Down
7. Sanctuary
8. Perfectly
9. On The Run
10. Come Home
11. While You're Sleeping
12. Honeycomb Child

Mefogadtam, hogy végighallgatom, és csak utána mondom ki, de hiába tartunk még csak a lemez felénél, már jóvátehetetlen károkat okozott nekem Natalie Imbruglia. Abba a helyes kis pofikájába szeretném dörgölni ezt a nagybetűs SZARt.

Tizenévesen szerettem az ilyen kis érzékeny(nek marketingezett) csajokat, de könyörgöm, akkor a kilencvenes évek közepe volt, és a gimi lépcsőfordulójában vártam a nagyszünetben a csajt, hogy kazettára másolva dalbanmondjamel. Na ez a lemez már arra sem lenne elég. Tíz év után, tizenkétszer újra elismételni a Thorn című örökbecsűt, ez pofátlanság, ordító arcátlanság. Fingópárnát kellene N.I. alá rakni néha, talán humorosabb, ironikusabb zenét tudna csinálni. Vagy talán smirglit tenni a dildójára? Akkor igazi érzelmekről dalolhatna.

Egy csillagot érdemel, mert az utolsó dalban van egy kis kromatikus bridge rész.
New Order - Waiting for the Sirens' Call *****
Warner, apr 2005

1. Who's Joe
2. Hey Now What You Doing
3. Waiting For The Sirens Call
4. Krafty
5. I Told You So
6. Morning Night & Day
7. Dracula's Castle
8. Jetstream
9. Guilt Is A Useless Emotion
10. Turn New Drum
11. Working Overtime

Nem megyek bele nagyon, miért kurvajó ez az új New Order. Londoni lakodalmas rock 2005-ből, de könyörgöm, pákókáim, buta egy nyár van! Le kell tekerni az ablakokat a bicikliken (#4), kiülni a Dunapartra (#3), tengeparton jobb lábról átdülöngélni a balra (#10), napsütésben szeletelni a diszkóra (#9), bután rángatózni a (#11)-re. Az (#5)-t kihagyhatták volna, kár volt előhívni a hallójárataimba égetett All that she wants-ot.

Ha USÁban veszed, kapsz egy bónusztrekket, ha Európában, akkor a borító szebb. Jól megcsinálták. Most kéne dönteni.

szerda, május 04, 2005

Blue Note plays Prince ***
Blue Note, jan 2005

1. When Doves Cry - Bob Belden Project Featuring Cassandra Wilson
2. Venus De Milo - Bob Belden Project
3. Diamonds And Pearls - Bob Belden Project Featuring Phil Perry
4. 1999 - Bob Belden Project
5. Purple Rain - Bob Belden Project Featuring Holly Cole
6. Kiss - Bob Belden Project Featuring Jimi Tunnell
7. Electric Chair - Bob Belden Project
8. The Ballad Of Dorothy Parker - Bob Belden Project
9. The Question Of U - Bob Belden Project Featuring Holly Cole
10. Power Fantastic - Bob Belden Project

Nzanga a "BN plays Beatles"-szel jött, de ez menőbb. Egyrészt, mert Beatlest alapból lehet nyomni a RM-ban, Prince-t meg nem, másrészt Prince modernebb, és ez a lemez idei.

*** vagy ****? Valahol a kettő között. Nem nagyon szeretem ezt a nyolcvanas évekbeli Dave Grusin zenekaros jazzt, ennek ellenére Phil Perry, Everette Harpl és Bob Belden feldolgozásában egészen jó a Diamonds and Pearls. Igaz, azt eredetiben is rettenetesen szerettem, együtt nagyvonalú giccsével, színpadiasságával. A lemez legjobb dala egyértelműen a Purple Rain feldolgozás: itt sikerült rockballadából zongorásjazzt préselni úgy, hogy nem érzem megerőszakolásnak. És azért mert azt is nagyon szeretem. Mondjuk egyetlen zongorával, slidegitár nélkül talán nagyobbat sütött volna. Jó még a többi is, de nem szartam össze magam elsőre. Másodjára sem.

hétfő, május 02, 2005

Nyers anyag

Kovacs Erzsi es a Kormendi Egyuttes - Rejtely
Felfoldi Aniko (Modos vokalegyuttes es Kormendi Egyuttes) - Suhan a vonat
Olah Miklos - Twist
Zalatnay Sarolta - Felteni kell
Akos Stefi - Csokolade
Akos Stefi - Brazil
Brody Janos - Nevet ne mondj / Kiskacsa
Halasz Judit es a Fonograf - Luca babam
Body Magdi es az M7 egyuttes - Hova mesz
Bergendy Egyuttes - Kikapcsolom az idegrendszerem
Bergendy Egyuttes - Otodik sebesseg
GM49 - Belat itt ne keressek
Laar-Galla - A no kover
Sikator - Peronoszpora
Z'zi Labor - Mamamama
Z'zi Labor - Nomen est Women (Honky Tonk Woman)
Beatrice/LGT - Santa Maria / Mienk ez a cirkusz / Mindenki / Ezust nyar
Kovacs Kati es az LGT - Kek farmer
Kovacs Kati es az LGT - El ne hagyd magad
Kovacs Kati es az LGT - Ha a dobos megengedne
Kovacs Kati - He srac
Kovacs Kati - Csendszoro
Kovacs Kati - Bucsu
Kovacs Kati - Lattalak egy lannyal
Kovacs Kati - Intarzia
Kovacs Kati - Megtanitlak elni
Kovacs Kati - Uram, kar a szoert

Leszarom, ha szerinted gagyi. Kurvára nem érdekel, ha kiskorodban kikapcsoltad a Halász Juditot, mert már akkor annyira kibaszott jófej voltál. Mérhetetlenül sajnálom, ha nem tudsz a Kiskacsán mosolyogni. Ez most az én játszóterem, ezek az én útravaló dalaim Isomannak, aki hosszan és messzire utazik. Ahol nincs magyar szó, magyar dal, sláger, nemsláger, pop, nempop, gyerekdal vagy rokenroll. Nyersanyag ez, ebből vágok neki itthon mixet (ha már ott nincs két hangszedő, így nem lesz bitmiksz, csak wavból szánfordzs)

Bármelyik dalért tűzbe teszem a kezem. Ha nem érted, csak bánhatod. Hiába adod hétezerért a 3g Partinagylajost.