péntek, december 31, 2004

Tomanek & iZborn: Mezítlábas szilveszter
Tilos Rádió, 2004.dec.31.

Abraham: Magpie (V2)
Dynamo Dresden: Playtime (Mada Music)
Jill Scott: Golden (Blackbeard Mix)
Flevans: Whisked (Tru Thoughts)
Mr Scruff: Limbic Funk (Pleasure Records)
Deja-Move: Opening Production (5000 Records)
Galaxian: House of Wax (Tru Thoughts)
Dubben: Rainha do Dub (GAMM)
Bozoo Bajou: Divers (Stereo Deluxe)
Peca együttes: Korán van (Cd-R)
Fertile Ground: Live in the Light (Elephunk)
Peca együttes: Yo Soy Ungaro (Cd-R)
Romanthony: Bring You Up (Glasgow Underground Rec.)
Nigel Hayes: Augustus (Sunshine Enterprises)
Mafikizolo: Ndixolele (Columbia South Africa)
Barrio Jazz Gang: Chok-a-blok Avenue (Deep Jazz Club Dub) (Lacerba)
Juice: Catch a Groove (Paul Winley Records)
War: Galaxy (MCA)
Malente: The Fever (Unique)
Henry Mancini: The Pink Panther Theme (Malibu Remix)
Max Sedgley: Happy (Sunday Best)
Hingross: Los Palos (Schema)
Stevie Wonder: Superstition (Motown)
Bergendy Együttes: A helyes irány 5/4 (Pepita)
Kovács Kati: Kék farmer (Pepita)
Wilma Reading: Beginnings (Niteroi Music)
Sammy Davis Jr: Salt and Pepper (EMI)

A nagysikerü Funkadelic Mirrorball után itt a Suhaidhelyettes Mezítlábas Mese, Tomanek funktárssal egymásutánban. Letöltés ERRE DOWNLOAD kiértékelés késöbb.

szerda, december 22, 2004

Karácsonyi Apuka - Szesöns 4
Syrius - Az ördög álarcosbálja
Koncz Zsuzsa - IX

A Syriust néma üzemmódban vettük fel, csak túlélni, túlélni, mondogattam magamban, sosem bírtam az ennyire progresszív rockot, a Genesisben sem a gitárszóló volt a legjobb, ez az egész így nagyon olyan volt, mint a fixrádió és a rottenbiller utcai zenekönyvtár egyszerre. Zsuzsa? Zsuzsa meg verseket énekelt, felvettük, aztán csókolom, nem vagyok most abban a "merengjünk bele a magyar szöveg és maygar dallamív összhangjába" - hangulatban.

vasárnap, december 19, 2004

Karácsonyi Apuka - Szesöns 3
Bergendy - 7fö (197?)

Enyém a megtiszteltetés, én köszönöm! Elfogult vagyok, egyrészt, mert tizenévesen, amikor fzvel felfedeztük, hogy a Bergendy nemcsak a szalonzenekart és a funkysárkány Süsüt, hanem Vémoto-Rózsit is jelenti, akkor ez volt az egyik kedvenc lemezem, mármint természetesen kazettán. Így hát kívülröl fújom a dalt, tudom a Munkadalt, a baromijókis szöveges Haddfözekmagamnakot, a Messzeméget, a magyar tékfájv Viharbant, Öregzongorát, legkedvesebb Altatódalt és még az Iskolatáska sem gagyi ilyen dalszomszédok mellett. Na, nem ragozom, köszönöm, hogy digitalizálhattam az egyik kedvenc lemezem.
The Loose Cannons - Make The Face ****
MCA, jul 2004

1.Entry
2.I Like It When Ya...
3.Nu Beautiful
4.Superstars
5.Got It All (Wrong)
6.N44
7.Big Enough
8.Almost On Fire
9.Out 4 The Nite
10.SOHO
11.Confessional
12.Phone A Friend
13.23:59:59

Miért van az, hogy én ezekböl mindig kimaradok? Pedig ez annyira brit, annyira okos, annyira ügyes, londoni ugrifüles, hol houseik, hol törik, hol meg bólogatós, szerelmetes. Minden stílusban bizonyítanak, igaz, ugyanazzal az ízzel. Dehát, kell egy hét partylét, elsö látásra: WOW!

szombat, december 18, 2004

Alfonso X - Watu Wasuri ****
Play Hard, dec 2004

Watu Wasuri
State Of Mind

Lehet, hogy kinöttem már ebböl a stílusból örökre, de pillanatnyilag csak egy kicsit dobogtatta meg a szívemet ez a lemez. Súlyosan fújnak benne, funky az egész, vidám és gyors, van benne vibrafon szóló is, igazán jazzesen. A másik oldal spityusan lazázik, meg dudorásznak benne, naplementés San Fransisco hetvennégyböl, hammonddal meg még ami kell. Tomaneket biztos az örületbe kergetné, de nem, ez nem télre való. Keményebb, kegyetlenebb, kockább kell így december közepén.
The Loose Cannons - Got It All (Wrong) ***
Fat Fox, dec 2004

Original
Robert Miles Mix
Krafty Kuts Mix

Aszongya a torzított nöi ordítás, hogy mi mindenem van, alatta meg húznak a dolgok kegyetlenül, talán kicsit durvábban is mint kellene, de mindenképpen partysláger, de durván az. Egyeneságon mehet a Dark Globe mellé, kár, hogy a remixek nem találtak telibe engem.
Karácsonyi Apuka - Szesöns 2
Koncz Zsuzsa - X (1977)

Az elözö, Gyerekjátékokos hatványokkal izgalmasabb volt. Zsuzsa és a Fonográf ekkoriban kezdett rögeszméssé válni, hogy a Mezögazdasági Téeszekben is eltenyészik majd a country muzsika (és ezzel bíztatást adva útjára indították a Bojtorján és 100Folkcelziusz zenekarok tájidegen retteneteit). Jöjjön akkor az ú.n. szakavatott kritika, huszonhét év trükkében.

A lemezen megtalálható a Széllel szemben címü örökbecsü, amiröl már nem lehet bört lehúzni, annyira széjjelrágott csont (vagy talán ha bebaszok mellé??), aztán a Simon Garfunkel sláger plagizálása, a Szárból a férj, aka Bordódi Kristóf, meg egy kis Shadowos-ös-Genesises induló, a Száz év, családon belüli vallomásnak mondott de valójában debilszöveges szücsjudit diszkó(Nem kérek áldást), negédes látomás(Az én világom), jellegtelen rakendroll(Nem lehetek azonos). Egyedül az utolsó dal tetszett(Mesél a Hold), merthogy az nem akar több lenni, mint ami: rövid egyperces, kedves kép.

Ez volt az az idö, amikor Szörényibródy talajt vesztett valahol a beatkorszak után. Szerencsére, pár éven belül mindketten megtalálták magukat, hogy aztán újra elveszítsék, ezúttal örökre. Ez a post pedig túl hosszú, ahhoz képest, mennyire feledhetö élményt nyújtott ez a bakelit.
Jill Scott - Whatever (the remixes)***
Hidden Beach, dec 2004

The Co-Stars feat. Jamal
Duke Dantanna Mix feat. Tedese
Notes feat. Fresh
Mr. Mig Powerful Love (Radio Edit)

A csajomat a gettóhaverjaim kiküldték a meleg szobából stichelni az utcára, aki aztán a Bankban kötött ki - volt az elsö gondolatom a remixek hallatán. Sötét, nehéz és agresszív basszusokat kapott ez a kis kedves dal, meg nagy belepofázós fekákat. Jó, van az a környezet, amiben ezek jól mutatnak, és a Duke Dantanna Mix nagyon húzós is, de azért én akkor is elképzeltem magamnak egy vidám kis jazzes remixt is. Ja, és az a falusi kozmikszintis rave a végén, na, hát az kérem botrány.

péntek, december 17, 2004

dj rupture @ trafó bár tangó

Ezt a vidám népirtást! Nemnormális. De tényleg nem. Tuti, hogy még a fa alatt is csak doom-ot játszik. - súgtam ( = ordítottam, zaftosan a fülbe bele) oda eszpeenek meg spityunak. Amon Tobin hasraesik Dzihan és Bosi lemezgyüjteményében: komoly zenei elötanulmányok kellenek ahhoz, hogy a srácon észrevegyed józanul, hogy ez a kis potmétercsavargó csak tréfál és ilyen a humora. Mert azért azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy dancehallra ráfelezett tányértörésre könnyedén lehet mozogni! Vagy Kelisbe mixelt ütvefúróra! Ürrobajba oltott AC/DC-re! Igen, ismét megbizonyosodhattunk arról, hogy igazam lesz, és húsz év múlva a tinik géppuskaropogásra fognak fel-alá rohangálni az Alagútban party címén. Amit azonban eme esemény után cseppet nem bánok.

Édeslányom, tedd be azt a füldugót, aztán érezd magad jól! De aztán nehogy neoretroxolt nyaljatok!

csütörtök, december 16, 2004

Karácsonyi Apuka - Szesöns 1
A csajom kiváló ötlete volt, hogy vegyük át titokban vinilröl Cd-re édesapja régi lemezeit. Ennél kevesebb eredeti meglepetés lehet odarakni a fa alá. Íme, az elsö adag, amit átvettünk már:

Koncz Zsuzsa - VI (Gyerekjátékok)
Lokomotív GT - Mindenki
Lokomotív GT - Mindig magasabbra
Fonográf - 17471
Donovan - Válogatás (Válogatovnyica) (1969)
Pege Trió - 1970, Montreaux Inventions

Persze, én teljesen lázban vagyok, pörgök, hogy ezmemmá mennyirekemény, ö sopánkodik, hogy miért az apámmal járok?, pedig az apja nem is tud breakbeatet keverni. De akkor is, tessék csak odaadóbban fülelni az És jött a doktor címü Lokomotív slágerre (és hozzáképzelni Schütz Ilát ugrálva a rekamén, természetesen), vagy a Fonográf lemez B oldaláról a negyedik dalra! És akkor még nem is beszéltünk az egész Donovan lemezröl! Nem érzödik az az édeskés, füszeres dohányillat?! Naugye. Legkökeményebb triphop ez a magyar hatvanas évek végéröl. Akkoriban olaszrizlinggel és ifiklubbal, ma Flower-rel, Power-rel.

(Részletes elemzéseket majd késöbb)
Yunx - Snake in The Grass ***
AI Rec, sep 2004

A1 Easyway
A2 I'm Seeing Stars
A3 Batman Breaks
B1 The Doll Maker
B2 The Root Of All Levi's
B3 You Can Live The Dream

Újabb csodás háttérzene, melyet Sketchie ikerpárjaként tuti, hogy el fogok felejetni egy héten belül. Ezzel sincsen semmi baj, söt, remekül elmenne bármelyik Kristálykert- Roadmovie- Smokinheads müsorban, csupán észre sem vennéd, hogy lement egy szám a lemezröl.
Acetone - Slippin Into Something *****
Delta B, nov 2003

1. Slipping into fiction
2. Walk like an Egyptian
3. Burnt Out

Na. Tessék ezt enni! Mert ez feldolgozás. Gigaerös, kökemény, húz, prettyeg, küttyög, diszkós-elektrós trendicsek, és lehet rá robotosan mozogni. Bármelyikre a három dal közül. Olyan, mint amikor Badi kezd berúgni és büntetni akar durván, SM-latex-ízüen; kellene neki egy példány, zabálná a csávó.

Addig viszont az enyimé. Az érdem viszont egyáltalán nem. Az a Wiseguysból ismerös DJ Touchét illeti, aki idén februárban ezt nyomta az Essential Mixben. Utána kettövel a Sugarbabest. Nagy arc az az ürge!

szerda, december 15, 2004

szeretnék módosítani: a megasztárban a coldplay helyett inkább a maroon5 sunday moringját szeretném énekelni
Dromedar - Walk like an Egyptian ***
White, nov 2004

Dromedar - Walk like an Egyptian A
Dromedar - Walk like an Egyptian B

Újabb fejezet a 'húzzunk rá house alapot népszerü slágerre' c sorozatból. Nem túl innovatív, mondhatni semennyire sem, de mindenképpen vicces, meg az táncoló emberek biztosan felkapják majd a fejüket, ha ezt hallják a huszadik semmilyen house nóta után. Nekem az Acetone féle feldolgozás sokkal jobban bejött. Arról írtam már?
Sketchie - Rain by High Lantern ***
Lumenessence, aug 2004

The Fox Hunter
Loner Lay Blue
To Sail Industrial Swan
Suffragist Down
Chelsea Eyes
Happy Birthday Joe Shetcliffe a) Mute
Feud At Saint East's
Post-War Animation
Salute To Alone
Hurts To Fade, Goes The Bell
I Am Absolute
Happy Birthday Joe Shetcliffe b) Losing My Like To You

Augusztus óta vadászom, pedig kihagyhattam volna. Nem rossz vagy unalmas lemez, de nem is estem hanyatt. Barátunkon sajnos nagyon is érzödik, hogy nagyon szereti a példaképeket: mintha Bonobot eresztették volna össze a Skalpellel és a Four Tettet. Ettöl nem lesz konfúz, vagy eröltetett, csupán nem túl eredeti. Viszont mindenképpen javasolt muzsika, mert jól esik Bonobot, Skalpelt és Four Tetet hallgatni télvíz idején, még ha nem is eredetiben. Nicosonic, Sonyo, Adios.

kedd, december 14, 2004

Gwen Stefani - Love, Angel, Music, Baby *
Interscope Records, nov 2004

1. What You Waiting For?
2. Rich Girl - Eve
3. Hollaback Girl
4. Cool
5. Bubble Pop Electric
6. Luxurious
7. Harajuku Girls
8. Crash
9. Real Thing
10. Serious
11. Danger Zone
12. Long Way to Go - Andre 3000

Az [origo]-n olvastam a címoldalon, hogy van egy ilyen, így kattintottam oda én is. Bár ne tettem volna. A No Doubt humora is túlságosan barbisztikus volt nekem, ez pedig egyenesen rózsaszín lakkcipö, mindenízü puncsminyon. Szétesö, eröltetett, túlságosan eklektikus, és semmiféle értéket, elöremutatót vagy maradandót nem ad. Hadd szólon, csörögjön csak a kasszagép! Ezt nem veszem be.

hétfő, december 13, 2004

Maroon 5 - Songs About Jane *****
Octone, jun 2002

1.Harder to Breathe
2.This Love
3.Shiver
4.She Will BeLoved
5.Tangled
6.The Sun
7.Must Get Out
8.Sunday Morning
9.Secret
10.Through With You
11.Not Coming Home (Live)
12.Sweetest Goodbye

Tegnap bekattant az MTVt nézve, hogy Maroon 5. Hogy az már milyen lehet. Merthogy a slágereket ismerem már jól. Azok meg igenis slágerek a javából, a kölykök meg szimpatikusak, nem néznek ki annyira megcsináltnak, és a klipben is zsinóros a mikrofon. Nem nyúlhatok jobban mellé, mint egy véletlen meghallgatott Green Day-jel.

És megvettek, de kilóra. Ami a breakbeatben a gyorsított vicces mókushang, az a rockandrollban a cinnen ütött nyolcad, és bizony a srácok nem spórolnak vele, ütik lazán, tercelnek, ha kell, keménykednek, lazáznak, az ürge hangja hiperfenomális, a hangszereket pont úgy, pont annyit, és pont akkor használják, amikor kell, a nöcikék akkor subidubizzák bele az egy sort, amikor odakívánkoznak, ha kell ordít a hammond, ha olyan a fíling, akkor jazzeznek egy kicsit...

Komolyan, tíz évet fiatalodtam, vissza a Dave Matthews Band - REM - Counting Crows ködgépe köré. Abszolut nem bánom, hogy ez szól a lágerádióból, hogy tinilányok poszterezik szobájukat velük, hogy kétmillió példányt adnak el belöle. Azt hiszem, nyáron írtam s-nak, hogy a Szigeten pont ilyeneket láttam volna szívesen. Igazi, élö zenét. Nagyszínpad!

vagy kibr**ott nagy mágusok, hogy igy beszopom a marketingmaszlagot. de akkor is teljesítmény zéró életkedvröl húsz perc alatt villamoson bólogatós boldogságig felhozni. biciklin már biztosan tercelnék.

vasárnap, december 12, 2004

Ursula 1000 - Ursadelica *****
Esl Music, Nov 2004

1. Set Your Controls to Ursadelica/Ursula 1000
2. Bossa For The Devil/Dr. Rubberfunk
3. Bay Bay Bay/HAL 9000 feat. Slyvie Marks
4. Mr. Dabada/Carlos Jean
5. Born To Funk/Ed Royal feat. Enne
6. Wont You Join Me For A Drink/Lemon
7. One Of These Days/Kraak en Smaak
8. Come Home Baby/Frank De JoJo
9. Come On a my House/Nasty Tales and their Orchestra
10. Tempura Mental (Ursula 1000 remix)/Gaijin A Go-Go
11. Suite Guaracho Pt. 2 (Beatfanatic rework)/Tata Vasquez
12. Charango/Settebello Unlimited
13. Nitty Gritty/Skeewiff
14. Chicken Payback/The Bees
15. Chick A Boom/Joe Bataan
16. Gimme A Bassline!/Torpedo Boyz
17. in The Sky/Moston and Malante
18. The Big Score (Dropped remix)/Fort Knox Five
19. Moustache/Qpythone
20. The Other Side of The Moon (Ursula 1000 remix)/Don Tiki

Kurvajó. :)))))) Felesleges ragozni.

(Illetve talán mégiscsak el kell magyarázni. Blumi számára is, talán, aki mondjuk nem jár túl sürün seggetrázni szórakozóhelyekre. Az ilyen buli hiánycikk, és ez a lemez pedig instant szombateste- pótló.

Válogatás csupa vidám, táncolható, kedves dalokból, nem túlzó és nagyképü, hanem szolid és kellemes átkeverésekkel. Ösrégi és vadiúj szám egyaránt, csacsacsa, könnyü break, igazi beat zene, kemény elektromos nyolcvanas szájízü diszkó, latin és downtempo. Hol gyorsul, hol lazít, de pont úgy, hogy minden percet sajnálsz, amikor nem ugrabugrász, kárbament idö a bambiért sorban töltött perc, minden slukk a cigiböl, mert ez 100% tömény móka. Valószínüleg csak azért nem tetszik, mert nem ismered a fogalmat: ursulás buli)

csütörtök, december 09, 2004

Karányi - Hazaút*
CLS Records, 2004

1.Hazaút - Radio Edit
2.Road to home - Radio Edit
3.Road to home - Hazaút – Szakos K remix
4.Road to home - Zoohacker Hard Drive Mix
5.Road to home - Zoohacker Easy Drive Mix
6.Road to home - Audiotoolz Reconstruction
7.Road to home - Audiotoolz Freestep Mix
8.Road to home - Andrewboy&Dennis Clarke Remix
9.Road home - The Ch.I.P. rework

Kár volt bekapcsolni a Vivát. Senki nem mondhatja, hogy szük türésü faj lennék, de kezicsókolom, ez dal egy rakás fos. A dob és basszus a négy évvel ezelötti londoni trendet idézi, a dallam megjegyezhetetlenül terjengös, de leginkább semmilyen, a szöveget kozsó írta, a klip meg egy p133-on animált basz. Ha mindenki ettöl vizel maga alá, akkor valami félreértés van. Nehogy már ezt exportáljuk! Karányi ennyi: kanyi?

(A remixek sem javítanak rajta, hiába hallgattam meg az [origo]playen.)
Mylo - Destroy Rock & Roll ****
Breast Fed, May 2004

1. Valley of the Dolls
2. Sunworshipper
3. Musclecars
4. Drop the Pressure
5. In My Arms
6. Guilty of Love
7. Paris Four Hundred
8. Destroy Rock & Roll
9. Rikki
10. Otto's Journey
11. Musclecar (Reform Reprise)
12. Zenophile
13. Need You Tonite
14. Emotion

Ez tökjó! Röyksoppos, meg Crazy Penises, meg prüttyög, szemplerez, a bush sorolja benne a fellépöket, miközben diszkózik vadul, meg retró is,és a Bededéviszájz, meg T'Pau, meg az összes nyolcvanas hangminta telitalálat. Nyáron kellett volna ezt hallgatni, azt hiszem. Megint egy kiváló ajánlat DjMenötöl.

kedd, december 07, 2004

Lemon Jelly - '64-'95 *****
Impotent Fury, Jan 2005

1. '88 AKA Come Down On Me
2. '68 AKA Only Time
3. '93 AKA Don't Stop Now
4. '95 AKA Make Things Right
5. '79 AKA The Shouty Track
6. '75 AKA Stay With You
7. '76 AKA The Slow Train
8. '90 AKA Man Like Me
9. '64 AKA Go

Rendszeresen nyomja az MTV a Stay with you klipjét, ami tisztára olyan, mint a Chemical Brothers vonatosa. Már akkor feltünt, hogy ezek a srácok mintha felébredtek volna. Végre bátran, erösen, tökösen odanyomják a négynegyedet, vagy ha kell, a gitárhúrtépést szemplerezik. Persze van itt is merengös, összebújós, de ez már korántsem az a kiskacsafürdikes mesevilág, amibe úgy tünt, simán képesek lesznek belesüppedni. Most, mintha a bélyegnyalogató zeneovisok a Halász Judit lemezek után megtalálták volna apuci rejtett Doors gyüjteményét.

A címeken csomót gondolkoztam, hogy biztos minden dalhoz társul egy történet, hogy igen, 68-ban még hintáztak a játszótéren, 88-ban rock-koncerteken csápoltak sötét klubokban, 76-ban a Komjáthy Györgytöl kérték azt a dalt kívánságmüsorban az áltisis szerelmüknek... és hasonlókat, amikor a '90-esben tisztán felfedeztem Johnny Gillt Casey Kasem Billboard listájának top tenjéböl, és leesett a tantusz, hogy ezek a srácok csak viccelnek, érzékeket csalnak, és a dalcímek csupán prózaiak. De akkor is remek egy lemez, mégha a sztorikat neked kell kitalálni hozzá.

vasárnap, december 05, 2004

Greenskeepers - Pleetch ****
Classic Music, sept 2004

Yes
You Don't Know Me
Epiphany
Back In The Wild (Greens Keepers Remix)
Slippin'
Filipino Phil
Keep It Down
Warm & Dry
Lotion
Get It
Dots
Sailing

Lécci nézz utána, Durva minimál vagy badidiszkó? DesignMusic presents Jack Your Body, asszem Nick Mauer - kaptam az smst, de valahogy nem megy ez a house-i feladat. Kattkatt és egy ilyen honlapra kerültem. Megfelelö idö, megfelelö hely. Vissza a vadba. Picsogósan talált el. Majd egyszer a többi dalt is meghallgatom, de most loopra teszem a hármasnégyest.

szombat, december 04, 2004

Csere a nokián

Abraham - Magpie
Dynamo Dresden - In The End (Remix)
Blue States - Bare Bones
Atjazz - Wrong Type Of Day
Langoth - Scatwalk
Abraham - For all the Times
Dynamo Dresden - See The Way
Dynamo Dresden - Playtime

Azért a sokból is megárt a jó, zenét cseréltem. Megszokott, szívet melengetö, folyton elö-elösomfordáló Abraham - Blue States párosra, hozzápárosítva egy kis Dynamo Dresdent. (A Langoth meg az Atjazz kiváló lazítók benne). Gyakorlatilag ez egy playlist. Bármilyen sorrendben. Egy hangnem, egy érzés. Forraltboros - bevásárlós.

csütörtök, december 02, 2004

The Graduate [SOUNDTRACK] ****
a londoni szállítmányból
Columbia, febr 1968

1. Sound of Silence - Simon & Garfunkel
2. Singleman Party Foxtrot - Dave Grusin
3. Mrs. Robinson - Simon & Garfunkel
4. Sunporch Cha-Cha-Cha - Dave Grusin
5. Scarborough Fair/Canticle (Interlude) - Simon & Garfunkel
6. On the Strip - Dave Grusin
7. April Come She Will - Simon & Garfunkel
8. Folks - Dave Grusin
9. Scarborough Fair/Canticle - Simon & Garfunkel
10. Great Effect - Dave Grusin
11. Big Bright Green Pleasure Machine - Simon & Garfunkel
12. Whew - Simon & Garfunkel
13. Mrs. Robinson - Simon & Garfunkel
14. Sound of Silence - Simon & Garfunkel

Egyrészt a csöves hallgatós esten is már mennyire bejött, negyvenötösön hallgatni a három aranyhörcsögöt, amint mandolinon éneklik a Mrs.Robinsont, vagy rendes sebességen, de teljes odaadással a Scarborough Fair összhangzattanát, elveszve a rengeteg szólam között. És a többi "töltelék"? Nem is tudtam, hogy ennyire tökéletes. Ezt a lemezt nincs, aki ne szeretné, vagy ne tudná szeretni, ez a ma esti vacsora során is bebizonyosodott. És nekem audiofil, nehéznyomású, csodálatos fekete lemezen van meg.

Az HMV-ben vettem. Teljesen lelombozva mászkáltam a tengernyi polc között, mondván, képtelenség ezt végignézni, söt, az is lehetetlen, hogy egy konkrét lemezt megtaláljak, a lemezekbe meg nem lehet belehallgatni, így az ismeretlen akciósok is kiesnek... amikor megpillantottam a földszinti mozgólépcsö melletti állványon a vinil lemezekre nyomott filmzenéket. Kiárusítás a legjobb lemezekböl??? Örült módon, habzsolva kapkodtam le mindegyikböl egyet-egyet. Köztük ezt is. Nagyon nagyot szakajtottam.
Mostanság, reggelente (nokiadalok)

Björk: Isobel
Björk: Human Behaviour
Björk: Hunter
Coldplay: Yellow
Coldplay: God put a smile upon
Salt n Pepa: Shoop

Ezeket hallgatom a telefonon. Egyáltalán nem unalmas, pedig már több napja nem váltottam rajta tartalmat. A Björk dalok, így pár év szüröjén keresztül, újra meghallgatva egészen gazdagabbak. Nem figyeltem eléggé oda akkoriban, - mert ugye rádiós slágerek voltak - egyes részek most tüélessé váltak, kontúrosabbá váltak a kísérö szólamok, pontosabb az összkép. A Coldplayt pedig mindig nagyon bírom. Az a vöröshajú srác, akire suze szerint kicsit hasonlítok is néha, egészen durván bánik a hangjával, ha megasztárban kellene énekelnem, biztos egy ilyen dalt választanék. És a Salt n Pepa? Ja, tényleg olyan, mint egy gulyáslevesbe dobott négercsók, nade mennyire vicces már!

szerda, december 01, 2004

1000 clowns - (Not the) Greatest Rapper ***
Elektra, Mar 1999

(Not the) Greatest Rapper(LP Version)
(Not the) Greatest Rapper(Instrumental)
Rainy Days (LP Version)

Szeretem az ilyen teszteket. Szeretem nézni a megasztárt, és benne hallgatni, kinek milyen zene kerül a bemutatkozó filmjük alá. Most Borbély Brigitta alatt szólt egy zene, ami baromi ismerösnek tünt, a fuvola, a downtempo alter-hiphop alap. A müsor alatt nem jöttem rá, viszont amint csend lett és fütyörészni kezdtem, beugrott, hogy ez nekem megvan. Valami ócska bolti kiárusításon túrtam, akkor is örültem, hogy ezt az elfeledett slágert megtaláltam, és végülis milyen jópofa. És most jöttem rá, hogy a lehangolt gitárra rappelni nem tudó undergroundos zenekar mennyire is greatestrapper.